Вам знайома ситуація, коли ви роками працювали над англійською, із зусиллями (читайте потом і кров’ю) таки досягли свого твердого intermediate, проте, невдовзі після закінчення навчання, почали все забувати?

Якщо так, то вам сюди! Читайте, що робити, щоб не загубити мову!

Читайте англійською
Дуже часто ми зустрічали людей, які читають щось англійською, лише тому, що воно написано англійською. Це не правильний підхід. Вам швидко стане нудно і ви скоро закинете цю справу. Виділіть час і подумайте, яку книгу ви дійсно хотіли б прочитати. Знайдіть її в оригіналі чи адаптованій версії. Детектив чи любовна література, класика чи «Гаррі Поттер», і кому яке діло, що ви там читаєте, головне не лінуватися час від часу заглядати у словник, щоб перевіряти незнайомі слова.

 

Слухайте пісні англійською мовою
При цьому не лінуйтеся знайти до них лірику. Коли ми слухаємо пісню і читаємо її текст одночасно – ми тренуємо слух. Ну, і не соромтесь підспівувати!

 

Дивіться фільми
Та сама історія, що з книгами і піснями, проте ще краще! Цікавий сюжет плюс проста повільна англійська – найкраща комбінація. Хорошим вибором є фільм «Форест Гамп» з Томом Хенксом, там, через свою природну «особливість», головний герой, говорить повільно і це саме те, що треба. Також зверніть увагу на навчальний серіал «Екстра» («Extr@»). В сюжеті — життя молодих людей в Британії. Хорошою альтернативою фільмам та серіалам є трейлери. Такі собі міні-фільми.

 

Розмовляйте англійською
Знайдіть собі розмовний клуб з приємною саме для вас атмосферою. Немає значення, хто його проводить – носій мови, чи український викладач з високим рівнем англійської. Головна задача – говорити, а не прийти і сісти в куточок, щоб слухати, як говорять інші. Для слухання у вас є пісні і фільми, а тут потрібно говорити. Якщо ви спілкуватиметесь англійською один чи два рази на тиждень принаймні по півтори години, ваша англійська точно не загубиться. У випадку, коли відвідування клубу неможливе, чи вам некомфортно, спробуйте знайти репетитора, який просто розмовлятиме з вами – без підручника, записів і правил. Головне – домовитися про таку концепцію занять з самого початку.

 

Подружіться з носієм мови
Це простіше, ніж здається. Крім ресурсів, які пропонують знайомство з людьми з різних країн з метою вивчення мови та культурного обміну, в країні повно іноземців, які постійно живуть і працюють тут. Зазвичай, вони раді новим знайомствам, а для нас спілкування з ними – така необхідна мовна практика.

Англійська – це легко!

Пошук за статтями

Маєш питання? Дзвони:

+38 (067) 933 23 02