Якщо ви батьки або вчителі англійської, чи будь-якої іншої іноземної мови, ви, скоріше за все, вже ламали голову над тим, як швидко і легко запам’ятовувати нові слова з дітьми.

 

Досить псувати настрій собі і дитині — просто робіть наступне:

 

Грайте з написаними словами
Напишіть слово з пропущеними літерами – дитина вставляє пропущені літери і перекладає слово. При цьому, якщо є потреба, дозвольте їй підглядати у словник.
a_pl_ — Здогадались, що за слово?

 

Розбийте слово на окремі літери і попросіть дитину скласти з них слово. Їй сподобається!
elmno – А тут? 

 

Напишіть слово з кінця і попросіть дитину прочитати та написати його правильно. Ну і перекласти.
egnaro – Ням 

 

Напишіть англійські слова в одну колонку, а їх переклади в іншу навпроти, проте в іншому порядку. Діти обожнюють з’єднувати слова з їх перекладами.
Apple      апельсин
Lemon    яблуко
Orange   лимон

 

Зробіть змійку зі слів і попросіть знайти, обвести і виписати слова, які вони бачать. Кінець одного слова може бути початком наступного.
orangelbowlemonion – тут заховано 12 (!) слів

 

Діти обожнюють угорські кросворди, ми більше знаємо їх як wordsearch. Влаштуйте змагання, хто першим знайде потрібні слова – побачите і мотивацію і інтерес.

 

Під англійським словом напишіть два українських слова – переклад англійського слова і будь-яке інше. Запропонуйте дитині вибрати і обвести правильний переклад англійського слова. Можна робити і навпаки – одне українське слово і два англійських.
Груша – pear\peach
Pear – груша\персик

 

Напишіть англійські слова з помилками, запропонуйте дитині виправити ваші помилки. Вони люблять мінятись ролями з вчителем.

aple – щось з цим словом явно не так …

 

Навчання через творчість
Зробіть словник разом – навпроти англійського слова дитина клеїть картинку до цього слова. Ще один варіант – діти клеять картинки, а потім заздалегідь вирізані слова біля відповідних картинок. Єдина умова – проговорювати слова, які клеяться, вголос.

 

Візьміть велике зображення чогось (залежить від того, які слова потрібно засвоїти, якщо місто – то візьміть велику карту чи малюнок міста, якщо природа і тварини, то картинку лісу з тваринами і т.д.) і попросіть дітей підписати кожен елемент.

 

Робіть аплікації, діти їх обожнюють! Якщо ваша тема, наприклад, їжа, то запропонуйте дітям «приготувати» свою піцу – на круглу паперову заготовку (піцу) вони клеять свої інгредієнти – шинку, перець, помідор, курятину, сир (вирізані заготовки відповідних малюнків). Попросіть їх розказати, що саме вони додали до своєї піци.

 

Малюйте – ми не зустрічали дітей, які б не любили малювати! Нехай підпишуть малюнки англійською. Якщо потрібно, то з вашою допомогою.

 

Виготовляйте нескладні, але об’ємні поробки, бажано такі, які складаються з декількох елементів – наприклад будиночок з картону. Попросіть назвати англійською кожну з його частин – дах, стіни, вікна, двері і т.д.

 

Навчіть вирізняти слова на слух

Дайте дітям картки із зображеннями, які відповідають словам, що потрібно засвоїти.
Кількість карток і відповідно слів залежить від віку дітей – молодші діти – менше карток. Називайте слово англійською, дитина повинна підняти і показати саме ту картку, яка відповідає цьому слову. Якщо ви помітили, що якесь слово складніше для запам’ятовування, ніж інші – приділіть йому більше уваги.

 

Ще одна варіація цієї ж активності, замість карток з малюнками, взяти картки зі словами.

 

Попросіть дітей «зловити» слово. А саме плескати в долоні, коли вони чують від вас слово, яке слід запам’ятати. А плеснувши в долоні, перекласти його само собою.
Показуйте картку з малюнком і одночасно називайте слово. Якщо ваше слово відповідає картинці, то діти повторюють слово за вами, якщо ні, то плескають в долоні (топчуть ногою), кому що подобається, одним словом.

 

Англійська – це легко!

Пошук за статтями

Маєш питання? Дзвони:

+38 (067) 933 23 02